POLABÍ POPRVÉ VÍTĚZNĚ

9. 10. 2020

Basketbalisté Polabí poprvé v této sezoně 1. ligy slaví vítězství, když na hřišti Sokola Pražského dominovali 110:81. Trenér Jan Košař měl poprvé k dispozici většinu hráčů včetně posil z nejvyšší soutěže, což oproti předchozím porážkám s Pískem a Chomutovem přineslo výrazně zlepšený výkon. Ten korunoval 31 body za 23 minut Filip Novotný.

Zatímco do předchozích zápasů nastupoval především výběr naší akademie do 19 let, tentokráte se zapojili i hráči z nymburského áčka Luboš Kovář, Jakub Tůma a František Rylich. Tůma s Kovářem nastartovali dobrý vstup do zápasu, následně se přidal kolínský Novotný a už v první čtvrtině si Polabí vytvořilo dvouciferné vedení, které jen navyšovalo, přestože opět měl soupeř výškovou převahu. Na 13 trojek Polabí a úspěšnost střelby za dva body 62 procent ale neměl odpověď.

"Soupeře jsme nepustili ani jednou do vedení. Měl sice několik solidních úseků díky výškové převaze, na perimetru však dominoval náš celek," chválil asistent trenéra Robin Švarc. K Novotnému, který trefil šest trojek, se přidal 16 body, 7 doskoky, 5 asistencemi a 5 zisky Tůma. Rylich přidal 15 bodů a 6 doskoků

Sokol Pražský - Basketbal Polabí 81:110 (18:30, 14:30, 21:20, 28:30)

Nejvíce bodů: Pelikán 21, Mikula a Brůha po 11 - Novotný 31, Tůma 15, Rylich 15, Dlugoš 12, Kovář, Szita a Mareš po 7, Valentíny 6, Holoubek a Novák po 4, Kotil 1.