Akademie

Jedenáct zápasů = jedenáct výher

17. 11. 2022

​O mnoho úspěšnější víkend než byl ten předchozí, mají za sebou hráči z naší Akademie. Ani v jednom z jedenácti zápasů neprohráli. Nejdramatičtější bylo utkání v první lize mužů, na druhém konci to byl zápas mladších žáků proti Trutnovu, které skočil rozdílem více než 80 bodů. Vyrovnaná utkání proti silnému soupeři mají za sebou i kadeti, kteří dvakrát porazili Pardubice. Mladší minižáci U12 vyhráli nadregionální turnaj v Táboře.

• 1.liga mužů, základní část, skupina západ

Basketbal Polabí : Slavoj BK Litoměřice 76:74 PP

Polabí bere vydřené a nesmírně důležité vítězství!

Na domácí palubovce jsme se představili proti velice silnému soupeři z Litoměřic, který má ve svém středu spoustu hráčů z nejvyšší soutěže ať už stále aktivních nebo po konci kariéry v KNBL. To samé se dá samozřejmě říci i o nás, ale přeci jen u hostů to jsou siloví a vysocí hráči, naopak nás zdobí zejména silný perimetr, a tak bylo pro nás jednoznačným cílem se co nejlépe vypořádat se soupeřem v podkošovém prostoru.

Na doskoku se nám dařilo velice slušně a dokázali jsme hostující tým přeskákat celkem jednoznačně, ale v obraně hráče 1 na 1 jsme pod košem bohužel hořeli. Hra, která nás zdobí, což je rychlý protiútok, nám také trošku vázla, nicméně jsme měli ve svém středu Františka Rylicha, který soupeřův koš zasypal celkem 30 body, z toho trefil úžasných 7 trojek a kdykoliv bylo potřeba, tak pozvedl naše hlavy v cestě za vítězstvím. Samozřejmě nebyla to zásluha jen Fandy, celý tým zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost, nicméně v útoku to byl právě Fanda, který nás držel. Ve všech čtvrtinách se nás soupeř držel a my jsme si nedokázali udělat takový náskok, který by byl tím definitivním. Po hrubce v koncovce, kdy jsme nedokázali vyhodit z autu, hosté proměnili svou střelu na vyrovnání a nám se již nepodařilo skórovat, byť byl Mikula zřejmě při posledním nájezdu faulován. Na to se však historie neptá a šlo se do prodloužení. V něm se přelévala hra z jedné strany na druhou. Nicméně hosté již poslední střelu proměnit nedokázali a my si tak díky skvělé obraně odnášíme nesmírně důležité vítězství a poskakujeme na 3. místo ve skupině Západ se stejným skóre jako má Lokomotiva Plzeň.

„Je před námi ještě hodně těžkých zápasů, ale jsme nesmírně rádi, že můžeme bojovat o vrchní příčky byť jsme se málokdy sešli v kompletní sestavě, dnes nám chyběl Šoula a Dávid Novák, věříme tedy, že v kompletním složení budeme ještě lepší, než tomu bylo dnes,“ zhodnotil trenér Košař.

Body: Rylich 30, Kábrt 13, Kolář 9, Merta a Mikula 7, Novák P. 5, Studnický 4, Fišera 1, čtvrtiny: 18:15, 15:17, 13:16, 19:17, 11:9.

• U17 extraliga základní část skupina B

BA Nymburk-BK Pardubice 69:66

Od víkendového dvojzápasu s Pardubicemi jsme očekávali těžké zápasy a to se beze zbytku potvrdilo. Od začátku se hrál tvrdý a rychlý basket a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Pardubice nám dělaly problémy hlavně na pozicích pivotů. Naši kluci se jim ale hlavně díky bojovnosti dokázali vyrovnat a před koncem zápasu jsme si vytvořili mírný náskok. Protože soupeř neproměnil poslední střelu, radovali jsme se z výhry o tři body.

Body: Gevorkyan 15, Zajíc 12, Adamec 11, Synáček 11, Křemen 8, Petrák 7, Baštář 5, čtvrtiny: 21:22, 19:18, 11:13, 18:13

BK Pardubice-BA Nymburk 70:74

Za necelých 24 hodin jsme nastoupili proti stejnému soupeři a průběh zápasu byl hodně podobný. Začali jsme dobře a vedli jsme 10:0, ale Pardubice postupem času srovnaly a hrál se opět vyrovnaný zápas. I když nás v prvním poločase limitoval velký počet ztrát, ve druhém jsme je omezili na minimum a společně s lepším obranným doskokem jsme překlopili výsledek zápasu na svoji stranu.

Body: Zajíc 28, Gevorkyan 16, Baštář 10, Křemen 9, Adamec 8, Synáček 2, Petrák 1, čtvrtiny: 14:16, 17:17, 14:20, 25:21

• Mladší žáci U14 - liga

BA Nymburk : Loko Trutnov 103:20

Naši hráči podle očekávání rozebrali soupeře na atomy. V první čtvrtině nedovolili hostům ani bod a v poločase bylo skóre 60:4.

BA Nymburk : Královští Sokoli 84:51

Úvod zápasu byl z naší strany hodně ospalý. Nehráli jsme dobře ani na jedné straně hřiště a ani nasazení nebylo takové, jaké si trenérka představovala. To rezultovalo v průběžné vedení soupeře a jeho vítězství v první čtvrtině. Druhá pětka ve druhé čtvrtině už byla produktivnější, a když se k tomu ve třetí čtvrtině přidaly i nějaké zisky a trojky, rozdíl ve skóre se schoval do bezpečné zóny.

• Mladší minižáci U12 - krajský přebor

Družstvo U12, ti, co nejeli na nadregionální turnaj do Tábora, doplnění o hráče z U11 vyjeli na utkání do Peček, po velmi bojovném utkání a dramatické koncovce naši nejmladší vybojovali výhru 56:51!Všichni kluci zaslouží obrovskou pochvalu za předvedenou bojovnost a týmovou hru. Druhý zapas jsme začali velice dobře a první čtvrtinu jsme vyhráli 16:2, zbytek zápasu už byl pod naši taktovkou a nakonec jsme v Pečkách vybojovali dvě vítězství: 51:56 a 32:44

• Mladší žáci U12 - nadregionální turnaj - 2.kolo

Druhé kolo nadregionálního turnaje U12 jsme odehráli na jihu Čech v Táboře. Naší akademii i tentokrát reprezentovali hráči společného týmu Nymburka a Milovic.

Výsledky turnaje:

Medvědi Tábor - BC Benešov53:35

BC Benešov-BA Nymburk 10:87

Body: Hauerland Denis 18, Novák Filip 16, Jakeš Matyáš 11, Grepl Jan 10, Kudrlička Šimon 6, Kudrlička Jakub 6, Zahradník Viktor 6, Handl Štěpán 4, Roza Robert 4, Kramule Tadeáš 4, Pospíšil Max 2. Fauly:7:6, Trojky:0:0, TH: 2/8 : 3/10, čtvrtiny: 7:28, 2:24, 2:21, 0:14.

Medvědi Tábor-BA Nymburk 27:97

Body: Grepl Jan 17, Kudrlička Šimon 16, Roza Robert 13, Hauerland Denis 12, Novák Filip 8, Kudrlička Jakub 8, Jakeš Matyáš 6, Zahradník Viktor 6, Zejdl Vojtěch 4, Kramule Tadeáš 3, Handl Štěpán 2, Pospíšil Max 2. Fauly:19:9, Trojky:0:0, TH: 1/9 : 5/22 , čtvrtiny: 4:27, 4:21, 9:23, 10:26.

Konečné pořadí turnaje:

1. BA Nymburk

2. Medvědi Tábor

3. BC Benešov

V našich zápasech, které jsme na turnaji odehráli, jsme hned od začátku utkání udávali tempo a pravidelně navyšovali náskok. Oba zápasy jsme vyhráli vysokým bodovým rozdílem a také jsme předvedli mnoho povedených a pohledných útočných akcí. Bohužel v určitých pasážích utkání jsme se dopustili zbytečných chyb, za které by nás jistě silnější soupeř potrestal.

„Všem hráčům mockrát děkujeme za předvedený výkon na turnaji a rodičům, kteří za námi přijeli do Tábora za fantastickou podporu," byli nadšení všichni trenéři David Horák, Šárka Vaněčková a Lucie Adamcová.

pátek 19.4. - 18:00