JUNIOŘI DVAKRÁT PŘEHRÁLI SUPY

8. 11. 2021

Víkendové zápasy přinesly jedno překvapení v Chomutově, dvě očekávané výhry juniorů proti poslednímu týmu tabulky extraligy, dva naprosto odlišné zápasy v kategorii starších žáků U15 i kategorii starších minižáků U13.

1.liga mužů, základní část, skupina Západ

BK Levharti Chomutov : Basketbal Polabí 75:100

K pátečnímu utkání jsme odjížděli kvůli zraněním a nemocem pouze v 9 hráčích, ale i tak jsme byli odhodlaní uspět. V prvním poločasu se hrál velmi taktický basketbal, domácí se snažili dostávat míče pod koš, což nám činilo značné problémy proti vyšším a zkušenějším domácím hráčům. Přeci jen na soupisce jsme měli nejstarší dva hráče ročníku narození 2001 a pak jen mladší. Proto se z našeho pohledu nedá příliš mluvit o zkušenostech, které domácí využívali naplno. V poločase vedli o 3 body 43:40. Po přestávce a ujasnění si pár herních prvků jsme se v prvních minutách 3. čtvrtiny nedokázali jednoduše prosadit. Ale následně jsme se probudili v obraně, vybíhali do rychlých protiútoků a dokázali snadno a efektivně zakončovat. Třetí hrací dějství jsme vyhráli 15:36 a rázem bylo překvapení na světě. Domácí favorité začali kupit ztráty, přestali se prosazovat v zakončení a naopak naši mladící s chutí běhali do rychlých protiútoků. Tím získali sebevědomí, dovolili si několik úspěšných trojek v rychlém protiútoku a utkání dovedli až do exhibiční koncovky. Druhý poločas jsme vyhráli v poměru 32:60! a připsali jsme si třetí vítězství v řadě.

Body: Kábrt 33, Rylich 26, Novák D. 12, Kořínek 10, Studnický 6, Vacek 5, Merta 4, Kotil 3, Ouředník 1. Čtvrtiny: 21:22, 22:18, 15:36, 17:24.

Extraliga U19, základní část, skupina A

Jižní Supi : BA Nymburk 71:85

Po pátečním večerním utkání 1.ligy v Chomutově, kam odjížděli i někteří naši junioři, jsme se v sobotu střetli s posledním týmem tabulky Jižnímu Supy a v prvním poločase jako bychom byli ještě myšlenkami na první lize. Nemohli jsme se rozběhnout, na každý útok jsme se strašně nadřeli a v poměrně úzké hale, kdy ještě domácí dobře zacpávali bednu, jsme se nemohli pořádně prosadit ve hře jedna na jedna směrem do bedny, a tak jsme po zásluze prohrávali v poločase 38:32. Po změně stran jsme zapnuli a dobře odehraná třetí čtvrtina nám stačila nejen na otočení skóre, ale také na vybudování si dostatečného náskoku. Celkově jsme vyhráli třetí dějství 12:33. V poslední čtvrtině jsme si tak mohli lehce odpočinout před nedělní odvetou.

Body: Frič a Novák 21, Ouředník 10, Studnický 8, Fišera 6, Grmolenský a Košnar 5, Kosík 4, Kotil 3, Bašta 2. Čtvrtiny: 26:17, 12:15, 12:33, 21:20.

BA Nymburk : Jižní Supi 78:52

Do nedělního odvetného utkání jsme vstoupili mnohem lépe a hned od začátku jsme hostům z Prahy dali jasně najevo, kdo bude na naší palubovce udávat tempo hry. První čtvrtinu jsme ovládli hladce 25:13. Ve druhém čtvrtině po prostřídání nám naprosto odešel klid v zakončení a tristní úspěšnost střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti byla tak špatná, že jsme dokázali vsítit pouze 7 bodů oproti dvanácti hostujícího celku, a tak jsme do šaten odcházeli s náskokem "jen" 7 bodů.

Ve třetí čtvrtině jsme se opět v útoku začali rozehrávat, ale žádná ofensivní smršť, na kterou jsme zvyklí se nekonala. Stále nás držela dobrá obrana, ve které jsme soupeři dovolili pouze 9 bodů. Poslední hrací dějství ještě soupeř zkusil se stavem utkání něco udělat a změnil osobní obranu na zónovou, do které jsme se však dokázali konečně prosadit z větší vzdálenosti, což definitivně rozhodlo pět minut před koncem o přesvědčivém vítězství. Finálové skóre se nakonec zastavilo na +26 bodech a to díky dobré obraně kdy jsme soupeři dovolili pouze 52 bodů v utkání a ukázali jsme si, že pokud budeme bránit od samého začátku aktivně a zodpovědně, nebudeme mít problém se žádným soupeřem, i když se nám nebude dařit střelecky.

Body: Novák 27, Fišera 12, Kotil 10, Frič a Grmolenský 9, Ouředník 4, Studnický, Kosík a Košnar 2, Schmidl 1, Čtvrtiny: 25:13, 7:12, 18:9, 28:18.

Starší žáci U15, liga

Starší žáci U15 měli o víkendu soupeře dvou kategorií. V sobotním zápase vypoklonkovali Vyšehrad obřím rozdílem, v neděli prohráli s lídrem ligy Brandýsem.

BA Nymburk : Sokol Vyšehrad160:18

Konečný výsledek sobotního zápasu jasně vypovídá o dění na hřišti. O čem však výsledek taktně mlčí je chování některých hráčů soupeře.

Body: Ehl 37, Dundr 23, Sojka 23, Nozar 19, Jelínek 17, Nikodým 11, Mikeš 9, Nezdařil 9, Toporkov 8, Hauser 4. Čtvrtiny: 37:5, 40:0, 47:5, 36:8

BA Nymburk : BK Brandýs n.L. 48:81

Nedělní zápas proti Brandýsu jsme začali ustrašeně a brzy jsme prohrávali dvouciferným rozdílem 13 bodů. Pak se naši kluci osmělili a stejný rozdíl dokázali dlouhé minuty držet. Solidní střelba hostů však náskok opět navýšila. Ve čtvrté čtvrtině jsme zase zabrali a s ohledem na první měření sil (prohra o 85) jsme uhráli pěkný výsledek. Kluci si za bojovnost zaslouží určitě pochvalu.

Body: Dundr 13, Ehl 8, Jelínek 7, Nikodým 5, Sojka 5, Hauser 4, Nozar 4, Mikeš 2, Nezdařil 0, Toporkov 0. Čtvrtiny: 7:24, 14:25, 12:21, 15:11

Starší minižáci U13, krajský přebor

Tento víkend jsme odjeli v oslabené sestavě na palubovku do Slaného a Mělníka.

ŠSK Slaný : BA Nymburk 8:99

Utkání ve Slaném mělo hladký průběh, potvrdili jsme roli favorita a vyhráli vysokým rozdílem. Soupeř nedokázal nastřílet v žádné čtvrtině více než čtyři body, ve třetím hracím období jsme dokonce ubránili nulu. Naše útočná aktivita přinesla naopak v každé čtvrtině více než dvacet bodů.

Body: Farkaš 28, Vrba 19, Bergmann 15, Kramule 12, Kroupa, Zachariáš, Tomek 6, Davídek 4, Horký 2, Kukačka 1. Čtvrtiny: 4:21, 2:27, 0:24, 2:27

BK R&J EBC Mělník : BA Nymburk 72:29

V neděli v Mělníku bylo všechno jinak. Domácí tým měl k dispozici pouze 9 hráčů, z toho 4 starší kluky r. 2008. Přesto jsme se dohodli na střídání, abychom zápas odehráli. Bohužel domácí tým porušil dohodu a během utkání střídal, jak chtěl. Ti nejlepší hráči odehráli tři čtvrtiny. Porušení pravidla o střídání bylo rozhodčími zapsáno i do zápisu. I tak se naši kluci snažili, ale odstoupená obrana soupeře jim dělala problémy. Nemají s ní žádné zkušenosti. Přes velký bodový rozdíl bojovali kluci až do konce. Chceme ještě poděkovat rodičům za podporu a povzbuzování.

Body: Bergman, Davídek 6, Zachariáš 5, Vrba 4, Farkaš 3, Kramule, Kroupa 2, Prochovník 1. Čtvrtiny: 20:4, 17:14, 17:7, 18:4