Český pohár

JDEME DO FINÁLE

14. 2. 2020

Naši basketbalisté vyhráli v semifinále Českého poháru nad Svitavami 100:73 a v sobotním finále závěrečného turnaje v Plzni budou od 18:15 bojovat už o svůj čtrnáctý pohárový triumf s USK Praha. Ti překvapivě v druhém semifinále zdolali Opavu 84:77.

Náš tým v poháru nenašel přemožitele od roku 2006 a nevyhrál ho jen v letech 2015 a 2016, kdy se poháru neúčastnil. Svou suverenitu na českých palubovkách potvrdil i v letošním semifinále.

Úvod zápasu ale patřil Svitavám, které začaly velmi dobře, trefovaly i těžké střely a rychle vedly o deset bodů. Pak se ale rozstřílel Jaromír Bohačík a táhl šňůru 16:2, která přinesla obrat. Ovšem jen na chvíli. Poté se Tuři opět zvedli díky Eugenovi Crandallovi a první čtvrtinu vyhráli.

Ve druhé čtvrtině vzal zápas do svých rukou Vojtěch Hruban, který trefil tři trojky v rychlém sledu po sobě a 13 body za tři minuty zařídil vedení, které jsme už nepustili. Naopak ještě do poločasu jsme náskok zvýšili na dvouciferný.

Svitavy se ještě 12 minut před koncem přiblížily na sedm bodů, ale to bylo z jejich strany vše. Když jsme pak v poslední části trefili pět trojek rychle po sobě, bylo z toho jednoznačné vítězství.

Jaromír Bohačík k němu přispěl 25 body, 5 doskoky, 4 asistencemi a 5 získanými fauly. Vojta Hruban přidal 19 bodů.

ERA Basketbal Nymburk - Dekstone Tuři Svitavy 100:73 (22:27, 32:15, 18:18, 28:13)

Nejvíce bodů: Bohačík 25, Hruban 19, Booker 14, Peterka 11, Hankins 8, Benda 6, Tůma 5, Šafarčík a Kříž po 4, Pumprla a Dalton po 2, Rogič 0 - Crandall 17, Dodd 15, Puršl 13, Kovář 12. Fauly: 28:29. TH: 31/22 - 30/19. Trojky: 12:10. Doskoky: 44:38. Ztráty: 12:18. Zisky: 8:7. Asistence: 23:15.

BK Opava – USK Praha 77:84 (14:29; 34:50; 51:67)
Nejvíce bodů: Gniadek 19, Bujnoch 16, Klečka a Zbránek po 13, Šiřina 9 – Appleby 29, Sehnal 19, Marič 9. Fauly: 28:24. TH: 28/19 – 38/36. Trojky: 6:10. Doskoky: 43:44. Zisky: 5:5. Ztráty: 12:17. Asistence: 16:12.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Začali jsme špatně, ale máme širokou lavičku, snažili jsme se hráče oživit, a když jsme od druhé čtvrtiny utáhli obranu, měli jsme život snazší. Já ale musím také říct, že Svitavy jsou vážně dobrý celek, který hraje týmově, a dobře se na něj kouká. Přeju mu do budoucna jen to nejlepší. Občas je těžké hráče motivovat, takže není na škodu začít tak, jako se nám to stalo dnes, protože pak je to pro hráče takový budíček a začnou se více snažit. Všechny čtyři týmy ve Final Four jsou velmi dobré, mají svou identitu a nikoho nepodceňuje a očekávám, že finále s USK bude těžkým zápasem, na který se musíme co nejlépe připravit.“

Lukáš Pivoda (trenér Svitav): „Jestli to v dané sestavě bylo naše maximum, je těžká otázka. Určitě šlo vydržet ještě déle na hratelném skóre, ale i tak jsem na své hráče hrdý a myslím, že hlavně v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli, a ve třetí remízové jsme předvedli fakt výbornou práci. Na to, v jaké sestavě jsme, že Jirka Svojanovský hrál skoro dvacet minut a Jan Hlobil třináct… Našim hráčům dal tenhle zápas strašně moc a při těch rozdělených minutách jsme byli Nymburku po tři čtvrtiny důstojným soupeřem. Ve čtvrté už došly síly, kvalita se ukázala a Nymburk podle výsledku jednoduše zvítězil.“

neděle 17.3. - 18:00