Český pohár

HARDING DOVEDL TÝM DO FINAL FOUR

20. 1. 2022

Basketbalisté Nymburka si zahrají ve Final Four Českého poháru. Na postup přes Královské sokoli ve čtvrtfinále se však hodně nadřeli. Po zřejmě nejhorším výkonu v sezoně se strachovali o výhru až do poslední minuty, než o výhře 80:75 definitivně rozhodl nejlepší hráč zápasu Jerrick Harding, autor 29 bodů. Nymburk se o šestnáctý zisk poháru utká na Final Four 12. a 13. března. další účastníci budou známi později.

Nymburk do Hradce Králové přijel bez asistenta trenéra Jurici Žužy a bez pivota Logana Routta, kteří si přivodili zranění v den zápasu. Jinak byl tým kompletní, z lavičky navíc spoluhráčům fandil dlouhodobě zraněný Sterling Gibbs, který se na chvíli vrátil z Ameriky.

Ačkoli tempo hry od úvodu neodpovídalo důležitosti zápasu, začátek nenaznačoval, že by se mělo odehrávat nějaké překvapení. Nymburk rychle získal vedení a to si udržoval. Dařilo se Hardingovi i pivotu Gorjokovi Gakovi, který smečoval a doskakoval.

To Hradec z počátku zlobil jen dlouhými pasy do brejku na Davida Škrance a za první čtvrtinu dal jen devět bodů. Jenže postupně se domácí začali trefovat z dálky, zatímco Nymburku střelba nešla a na trojky prohrál 4:12. Na konci třetí čtvrtiny pak Adam Goga trojkou snižoval už na rozdíl dvou bodů. Dvakrát se dokonce Sokoli dostali na dostřel jediného bodu, ale Nymburk je před sebe nepustil.

Definitivně se zápas rozhodl až minutu před koncem, kdy dal Harding dva důležité koše a udržel pětibodové vedení. Následně proměnil i dva trestné hody.

Královští sokoli - ERA Basketbal Nymburk 75:80 (9:18, 22:22, 27:20, 17:20)

Nejvíce bodů: Stamenkovič 17, Vujovič 12, Goga a Peterka po 9 - Harding 29, Ross 13, Hruban a Gak po 9, Benda 6, Kříž 5, Tůma a Váňa po 3, Palyza 2, Kovář 1. Fauly: 21:17. TH: 10/9 - 23/20. Trojky: 12:4. Doskoky: 35:54. Ztráty: 14:15. Zisky: 8:7. Asistence: 13:16.

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): „Splnili jsme cíl a jsme ve Final Four. Pohár je specifická soutěž, když prohraješ, končíš, a toho jsme si byli vědomi. Přesto to od nás byl nejhorší zápas v sezoně. V útoku jsme nehráli tak jako obvykle, soupeř toho využil a získal sebevědomí na svou stranu. My postrádali koncentraci a postupně mizelo i sebevědomí. Dělali jsme špatná rozhodnutí. Je to dlouhá sezona, přicházejí lepší a horší momenty, a ten horší přišel dnes. Naštěstí máme Jerricka Hardinga, který byl opět úžasný. Když se někomu daří, tak je třeba toho využít. Teď musíme najít cestu, jak zas předvádět výkony, které se od nás čekají.“

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00