Akademie

DALŠÍ VELKÉ VÝHRY

15. 10. 2020

Poslední víkendové zápasy před přerušením soutěží jsme zvládli výborně. Už v pátek rozstříleli v první lize muži Polabí tým Sokola Pražského, na vítězné vlně pokračovali junioři U19, kteří také nadělili Sokolu Pražskému také stovku a třetí trojcifernou nálož dostali Válečníci z Děčína v lize U15. V nedělním utkání se Slunetou si žáci U15 poradili také s výrazným rozdílem. Starší minižáci U13 přehráli bezpečně jak Nové Strašecí, tak Beroun. Jen starší žáci U15 zatím čekají na výhru v nadregionální lize. Faktem je, že musí vzhledem ke složení týmu vždy bojovat se starším protihráči. Měřit tak jejich výkony jen výsledkem proto není možné.

1.liga mužů, skupina západ

Sokol Pražský : Basketbal Polabí 81:110

Basketbalisté Polabí poprvé v této sezoně 1. ligy slaví vítězství, když na hřišti Sokola Pražského dominovali 110:81. Trenér Jan Košař měl poprvé k dispozici většinu hráčů včetně posil z nejvyšší soutěže, což oproti předchozím porážkám s Pískem a Chomutovem přineslo výrazně zlepšený výkon. Ten korunoval 31 body za 23 minut Filip Novotný.

Zatímco do předchozích zápasů nastupoval především výběr naší akademie do 19 let, tentokráte se zapojili i hráči z nymburského áčka Luboš Kovář, Jakub Tůma a František Rylich. Tůma s Kovářem nastartovali dobrý vstup do zápasu, následně se přidal kolínský Novotný a už v první čtvrtině si Polabí vytvořilo dvouciferné vedení, které jen navyšovalo, přestože opět měl soupeř výškovou převahu. Na 13 trojek Polabí a úspěšnost střelby za dva body 62 procent ale neměl odpověď.

Jen škoda, že jsme ve druhém poločase nedokázali držet nastavené tempo utkání z prvního poločasu, kdy jsou soupeři dovolili alespoň částečně zmírnit drtivou porážku a to i kvůli několika vyfaulovaným hráčům. Pevně věříme, že se brzy sejdeme k dalšímu soutěžnímu utkání a znovu v co nejlepší možné sestavě.

"Soupeře jsme nepustili ani jednou do vedení. Měl sice několik solidních úseků díky výškové převaze, na perimetru však dominoval náš celek," chválil asistent trenéra Robin Švarc. K Novotnému, který trefil šest trojek, se přidal 16 body, 7 doskoky, 5 asistencemi a 5 zisky Tůma. Rylich přidal 15 bodů a 6 doskoků

Body: Novotný 31, Tůma 15, Rylich 15, Dlugoš 12, Kovář, Szita a Mareš po 7, Valentíny 6, Holoubek a Novák po 4, Kotil 1, TH: 32/17:28/17. Trojky: 26/8:41/13. Čtvrtiny: 18:30, 14:30, 21:20, 28:30.

Junioři U19, extraliga, základní část

BA Nymburk : Sokol Pražský 107:84

Prvního utkání v nové sezóně jsme se dočkali až 10.10.2020, předešlé zápasy byly odloženy na žádost soupeřů, stejně tak jako nedělní utkání proti Plzni, což pro nás znamenalo se v první řadě vypořádat s dlouhou zápasovou pauzou (poslední utkání jsme odehráli na turnaji TEST CUP 30.8.2020). A na našem výkonu v prvním poločase to bylo dost znát, kdy jsme vlastními chybami ztráceli míče, nebyli jsme aktivní na doskoku a v nacvičených setech jsme dělali až příliš chyb. Hosté byli agresivnější, nám často při doskoku vypadl míč z ruky, a tak soupeř jednoduše skóroval, hráli jsme zbrkle a navíc jsme nedokázali v prvním čtvrtině zastavit dobře hrajícího hostujícího hráče Jurmana, který nám dal za prvních 10 minut hry 12 bodů. Proto jsme o poločase prohrávali rozdílem šesti bodů 44:50.

Po vysvětlení si několika taktických věcí jsme z šatny odešli na hřiště jako jiný tým, tým, který je sebevědomý, dodržující taktické pokyny a hladový po vítězství a co nejlepším týmovém výkonu. Během 3 minut jsme šnůrou 14:0 otočili utkání v náš prospěch, skvěle jsme doskakovali a vybíhali do rychlých protiútoků, s chladnou hlavou jsme řešili převahové situace, slušně jsme bránili 1 na 1 a konečně jsme proměnili volné trojkově pokusy (5 daných trojek ve 3 čtvrtině). Třetí hrací dějství jsme opanovali v poměru 32:12.

V poslední čtvrtině se hrál spíše útočný basketbal, my jsme využívali výškovou převahu pod košem a Jakub Ouředník necelé 3 minuty před zvyšoval na rozdíl ve skóre 27 bodů 101:74. Poslední pasáž však patřila hostům, kteří ještě díky Plášilovi korigovali rozdíl ve skóre na 23 bodů 107:84.

"Pro nás to bylo velice důležité vítězství po dlouhé pauze, hosté před námi odehráli již 2 utkání, která prohráli a tak se jistě u nás chtěli ukázat, což jsme naštěstí díky skvělé třetí čtvrtině nedovolili. Bohužel aktuálně kvůli vládním opatřením náš čeká další neplánovaná pauza a tak ještě chvíli potrvá, než se vrátíme do klasického zápasového rytmu a budeme předvádět konzistentně naší hru po celých 40 minut. Tým je skvěle složený, hráči tvrdě pracují na tréninku, a proto věříme, že budeme moci ještě ukázat proti dalším soupeřům co v nás opravdu je," řekl za trenéry Honza Košař.

Body: Valentíny 28, Rylich 19, Kábrt 12, Kořínek 11, Fišera 10, Srník 8, Ouředník 7, Novák P. 6, Studnický 4, Novák D. 2. TH: 24/13:17/10. Trojky: 25/10:24/8. Čtvrtiny: 21:22, 23:28, 32:12, 31:22.

Starší žáci U15 – liga

BA Nymburk : Válečníci Děčín 115:48

Nastoupili jsme koncentrovaně v obraně a od začátku soupeři dali najevo, že na vítězství nemůžou pomýšlet. Nátlakovou obranou jsme si vytvořili spoustu jednoduchých střeleckých příležitostí a postupně jsme navyšovali náskok. Příležitost dostali všichni hráči.

Body: Dittrich 30, Gevorkyan 26, Křemen 11, Vodrážka 10, Vrchota 9, Frič 8, Snop a Adamec po 6, Smělý 5, Prokeš 4. Fauly 15:11, Trojky 8:2, TH 13/7:18/8, čtvrtiny 35:7, 24:18, 24:14, 32:9

BA Nymburk : BK Sluneta Ústí nad Labem 94:41

Ústí je zdatnější soupeř než Děčín a na začátku to bylo znát. Bránili jsme celkem dobře, ale v útoku to chvíli trvalo, než jsme se začali výrazněji prosazovat. Od druhé čtvrtiny se nám začala dařit rychlá hra do koše a skóre na naší straně začalo narůstat. I v tomto utkání dostali příležitost všichni hráči.

Body: Vrchota 18, Gevorkyan 16, Dittrich 14, Křemen a Adamec po 12, Frič 8, Smělý a Snop po 4, Zhříval 2, Vodrážka 2, Prokeš 2. Fauly 11:16, Trojky 5:2, TH 24/15:11/5, čtvrtiny: 14:8, 28:6, 22:12, 30:15

Starší minižáci U13 - KP

BA Nymburk : Kelti Nové Strašecí 92:10

Starší minižáci U13 si před pozastavením soutěží pozvali Kelty v Nového Strašecí a po slabším vstupu do zápasu náš tým v dalším průběhu utkání dominoval. Druhá čtvrtina skončila 33:0 a soupeř se v podstatě nedostal za polovinu hřiště. Velmi dobrá obrana našeho týmu vedla k velmi jednoduchým košům z bezprostřední blízkosti. Až v poslední čtvrtině se Kelti trochu zvedli a dokázali vsítit 6 bodů- Konečný výsledek 92:10 však jasně poukazuje na naši převahu.

Body: Davídek a Nozar 16, Hauser 12, Sojka a Újezdský 10, Vitovský 8, Hazdra a Kovač 7, Hamtil 4, Kubálek 2, čtvrtiny: 10:2, 33:0, 27:2, 22:6

BA Nymburk : BK Beroun 88:36

Ani berounští Medvědi, nebo spíše Medvědice (v družstvu byli jen dva chlapci), nezastavili nymburská Lvíčata U13.

Vyrovnaný byl jen úvod, kdy si vyšší hosté snadno doskakovali, pak se ale nymburská mašina rozjela a skóre rychle narůstalo. Nakonec jsme téměř naplnili letošní normu devadesáti nastřílených bodů. Soupeř, vzhledem k tomu, že střelecky nebyl tak špatný a pálil z každé pozice, nastřílel skoro čtyřicet bodů. Opět jsme dominovali díky dobré obraně. Skórování nebylo tak jednoduché jako v sobotu, ukázali jsme však kvalitu ve hře 1 na 1 a ve větší míře jsme využili i jednoduché hoď a běž.

Body: Kovač 16, Davídek a Újezdský 14, Nozar 11, Hamtil 10 Poláček a Sojka 6, Hazdra 4, Hauser 3, Tobiáš a Vitovský 2, čtvrtiny: 29:10, 24:10, 14:8, 21:8

Starší žáci U15 – nadregionální liga

BA LYNX Liberec : NBK Juventa Milovice 87:77

Proti vyšším a i starším hráčům podalo naše družstvo dobrý výkon a prohra o 10 bodů je přijatelná. Hlavně na obranném i útočném doskoku byla převaha Liberce znát. Po technické stránce máme mnohem lepší hráče.

Body: Nazarčuk 34, Procházka 19, Hájek 11, Kamenec 9, Amiel 4. TH 19/13, čtvrtiny: 29:12, 17:28, 20:14, 21:23DALŠÍ VELKÉ VÝHRY

středa 27.3. - 17:00