Evropské poháry

CENNÁ VÝHRA V NOVGORODU

13. 11. 2019

V 5. kole Ligy mistrů jsme zvítězili 82:73 na hřišti Nižného Novgorodu a držíme tak druhé místo ve skupině C za dosud neporaženým Tenerife a o výhru před Peristeri a právě ruským celkem. Je to pro nás při pátém pokusu první výhra v Novgorodu a pokračujeme tak ve velmi dobrém vstupu do sezony.

Ačkoli jsme začali opět dvěma zbytečnými ztrátami, kterénás stály minulý zápas s Tenerife, měli jsme zápas od začátku pod kontrolou. A to především díky skvělé týmové obraně v čele se Zachem Hankinsem, který třemi bloky potvrdil roli nejlepšího blokaře soutěže.

Po krátkém zranění se do sestavy vrátil Deishuan Booker, v útoku se prosazoval hlavně Jaromír Bohačík a už v první čtvrtině jsme si vypracovali jedenáctibodové vedení. Pak se ale na straně domácích chytil Chavaughn Lewis úspěšnými nájezdy a udržel Novgorod v kontaktu.

To ovšem jen do poloviny druhé čtvrtiny. V ní začali úřadovat Zach Hankins a Ivan Almeida a díky šňůře 11:0 jsme šli na poločasovou přestávku s náskokem 19 bodů.

Novgorod se snažil s utkáním něco udělat, ale povedlo se mu to až v poslední čtvrtině, kdy rychle dvacetibodovou ztrátu snížil na polovinu a nakonec až na sedm bodů. Víc už jsme ale domácím nedovolili, naši hráči a hodně aktivní trenér Oren Amiel si koncovku zkušeně pohlídali a vyhráli jsme venku i podruhé v tomto ročníku Ligy mistrů.

Dobrý výkon předvedl Ivan Almeida, který dal 19 bodů, Jaromír Bohačík přidal 16 bodů a Zach Hankins 12 bodů a devět doskoků. Za domácí dal 20 bodů Lewis, povedlo se ale zastavit hlavní hvězdu týmu Brandona Browna na 12 bodech a jediné asistenci. Další z opor Novgorodu Alec Brown dokonce skončil bez bodu.

Nižnyj Novgorod - ERA Basketbal Nymburk 73:82 (16:23, 12:22, 20:23, 25:14)

Nejvíce bodů: Lewis 20, B. Brown 12, Willis 8 - Almeida 19, Bohačík 16, Hankins 12, Dalton, Booker a Pumprla po 8, Hruban 7, Benda a Kříž 2. Fauly: 23:16. TH: 13/11 - 17/13. Trojky: 6:7. Doskoky: 31:38. Ztráty: 12:15. Zisky: 5:8. Asistence: 9:15.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmlů ve skupině a čekali jsme, že to bude hodně těžký zápas. My jsme ale do toho šli s tím, že se pokusíme předvést, co v nás je. A většinu utkání jsme to plnili. Je to pro nás opravdu velké vítězství a můžeme být spokojeni s výkonem i naším umístěním po pěti kolech. Nesmíme se ale uspokojit. Basketbal je o tom makat každý den a dělat svou práci naplno. A říkal jsem to i hráčům v poločase, že snadné spadnout do pasti a uspokojit se. Nesmíme být spokojení, musíme zůstat hladoví a neztrácet soustředění. Ve venkovních zápasech je důležité mít dobrou obranu, chytrou a silnou. Také jsme měli dobrou přípravu. Můj asistent Saša Sekulič odvedl skvělou práci. A hráči splnili, co jsme jim řekli. Připravovali jsme se na jejich rozehrávače Browna a na jejich přechod do útoku. A v tom hráči odvedli skvělou práci. Ale stále máme na čem pracovat a v čem se zlepšovat.“

Zach Hankins (hráč Nymburka): „Hráli jsme s nimi hdoně fyzickou hru. Oni nedali nějaké střely a povedlo se nám odskočit už na docela hodně. Oni se sice dokázali vrátit do zápasu, ale my je udrželi a dovedli jsme zápas k důležitému vítězství.“